Czym dla Ciebie jest bogactwo?

Definicja bogactwa zaczerpnięta z Wikipedii mówi, że to całkowita wartość dóbr i pieniędzy jakie posiada osoba lub rodzina. Jest to bogactwo uwarunkowane dobrami materialnymi i pieniędzmi. W tym artykule rzucę zupełnie inne światło na postrzeganie bogactwa. Zobaczysz że prawdziwe bogactwo, nie ma nic wspólnego z pieniędzmi i rzeczami materialnymi.

bogactwoGdy zapytamy 10 osób o to czym dla nich jest bogactwo, to każdy odpowie coś innego, ale prawie zawsze będą to luksusy i duże pieniądze. Symbolem bogactwa dla jednej osoby będzie sportowy samochód, dla innej luksusowy apartament nad brzegiem jakiegoś ciepłego morza. Pewnie też masz swoją definicję bogactwa i jest raczej pewne że myślisz jak większość ludzi. Bogactwo to dla Ciebie rozrzutny i luksusowy styl życia.

To jest definicja bogactwa wpajana każdemu przez społeczeństwo i każdy w to wierzy.

Prawdziwe bogactwo to coś innego. Przeanalizuj te trzy rzeczy i spróbuj jeszcze raz zdefiniować bogactwo.

1)      Relacje

Bogactwo to silne i bliskie relacje ze swoimi najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi, ale też z innymi ludźmi. Na końcu filmu „To wspaniałe życie” otrzymujemy lekcję – Każdy człowiek który ma przyjaciół, nigdy nie jest przegrany. Ukazuje to znaczenie rodziny, przyjaciół i bliskich. Bogactwo oznacza społeczność i wpływ na życie innych. Nie można go odczuwać i cieszyć się nim w pojedynkę. Najbogatsze momenty życia to te, kiedy obok jest rodzina i przyjaciele.

2)      Zdrowie

Bogactwo to zdrowie, sprawność fizyczna i życiowa energia. Jeśli nie masz zdrowia, to choćby nie wiem jaka była Twoja definicja bogactwa, nie będziesz go miał, ani czuł. Zapytaj jakiegokolwiek nieuleczalnie chorego człowieka, co ceni najbardziej. Zapytaj kogokolwiek, kto pokonał ciężką chorobę, a usłyszysz że poczuł się jak nowo narodzony i że szczęście jest związane nie z przedmiotami, ale z ludźmi i doznaniami. Zdrowie i energia nie mają swojej ceny.

3)      Wolność

Bogactwo to wolność wyboru, wolność słowa, wolność robienia tego co chcesz, z kim chcesz, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Bogactwo to wolność od szefa, budzika i ciśnienia związanego z pieniędzmi i wolność życia jakiego pragniesz. Bogactwo to możliwość podążania za swoimi marzeniami i uwolnienia się od rzeczy, których nienawidzisz robić.

 

Połączenie tych trzech elementów tworzy prawdziwe bogactwo. Rzeczy materialne i pieniądze, są tylko iluzją bogactwa. Ludzie czują się bogaci gdy mają drogie zabawki, którymi mogą się pochwalić innym. Jest jeszcze gorzej, gdy ktoś chce wyglądać na bogatego i sią na takiego kreuje, a tak naprawdę nie ma pieniędzy. Prawdziwe bogactwo jest gdzie indziej i uświadomienie sobie tego może wnieść wiele nowych i pozytywnych rzeczy do naszego życia. Zaczniemy inaczej patrzeć na pieniądze i luksusy, które można dzięki nim mieć. Zaczniemy tworzyć prawdziwe bogactwo.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentarzy: 4 do wpisu Czym dla Ciebie jest bogactwo?

  1. kamila pisze:

    bardzo dobry artykuł, niestety niektórzy mają pomieszane te wartości

  2. Patryk pisze:

    Bogactwo to możliwość spełniania swoich marzeń 🙂

  3. oLO pisze:

    Bogactwo to mozliwość unikania wielu problemów w zyciu .

Zostaw odpowiedź