Moc Twoich przekonań i techniki ich zmian. Część II.

Wszystkie nasze przekonania są oparte o doświadczenia z przeszłości. Aby myśleć
o czymś w dany sposób, trzeba wcześniej tego doświadczyć. Przekonanie to poczucie pewności, że dana czynność lub rzecz, właśnie taka jest. Będąc o czymś przekonany, jest się tego pewnym.

Poczucie pewności powstaje na podstawie naszych, wcześniejszych doświadczeń. Aby przekonanie stało się dla nas prawdziwe, musi być poparte konkretnymi zdarzeniami lub doświadczeniami. Stół bez nóg nie ma podparcia i nie może być stołem. Dopiero gdy dołożymy nogi, stół może stać i spełniać swoją funkcje. W przypadku przekonań nogami są wspierające odniesienia, czyli wydarzenia z przeszłości.

przekonania

Większość przekonań nabywamy w dzieciństwie. Kiedy zaczynamy dorosłe życie nie wiemy dlaczego, w ten właśnie sposób myślimy na dany temat. Po prostu sądzimy, że tak jest, ale nie wiemy dlaczego. Nie wiemy skąd się to wzięło.

W momencie kiedy dziecko usłyszy od rodziców wiele razy, że źle się uczy, to na pewno to nie pomoże w lepszej nauce. Jeśli będzie to słyszeć często, to później przez całe życie będzie o tym przekonane. Im częściej nasza podświadomość słyszy dane zdanie, tym silniejsze staje się przekonanie. Wraz z wiekiem dziecka, coraz bardziej będzie utrwalało się to przekonanie i utrudniało rozwój i naukę. Identycznie powstają wszystkie inne przekonania, zarówno te dobre jak i te złe.

A teraz dobra wiadomość! Każde przekonanie można zmienić!

Źródłem naszej pewności siebie w różnych sytuacjach są wydarzenia z przeszłości. Aby budować nowe przekonania, trzeba stworzyć wspierające je odniesienia, czyli wydarzenia. Dobra wiadomość jest taka, że ludzki umysł nie odróżnia rzeczywistości od fikcji. Fikcją
w tym przypadku nie jest film science fiction, tylko obraz naszej rzeczywistości stworzony w umyśle. Wykorzystując własny umysł, możemy tworzyć wspierające dane przekonanie wydarzenia i dzięki temu stworzyć nowe przekonanie na każdy temat.

Służą do tego proste techniki wizualizacyjne. Wystarczy tworzyć w umyśle barwne i żywe obrazy naszej nowej rzeczywistości, a zbudujemy w ten sposób pewność siebie i tym samym przekonanie na dany temat. Tworząc obrazy staraj się dodawać do nich jak najwięcej emocji. Obrazy niech będą żywe, jak najbardziej kolorowe. Ćwiczenie to powinno się wykonywać minimum przez 24 dni, 3 razy dziennie, ale jest to zależne od siły przekonania, które chcemy zbudować.

W przypadku osoby, która jest przekonana o tym że, źle się uczy, musi sobie wizualizować, jak wielką przyjemność sprawia jej nauka, jak wiele dzięki temu osiąga. Może sobie np. wyobrazić, że jest profesorem na uczelni i ma ogromną wiedzę, którą może przekazywać dalej. Czytanie książek, czy uczestnictwo w kursach i szkoleniach sprawia jej wiele przyjemności.

Właśnie tak działa nasza podświadomość i taka jest droga do jej zmiany. Najlepiej byłoby to przeżywać w rzeczywistości, ale jeśli chodzi o pieniądze na początku nie jest to łatwe. Właśnie dlatego, możemy bez problemu budować nowe przekonania, wyłącznie za pomocą umysłu. Kiedy podświadomość zacznie zmieniać swoje podejście do pieniędzy
i zacznie się ich coraz więcej pojawiać w Twoim życiu, przekonanie zacznie się umacniać. Wtedy też zaczną się pojawiać rzeczowe dowody w postaci pieniędzy i coraz większego majątku.

Takich technik jest o wiele więcej. Trzeba sobie wybrać jedną i stosować, aż dane przekonanie się zmieni. W kolejnym artykule podam różnie rodzaje przekonań, oraz techniki na ich osłabianie i niszczenie.


komentarze 2 do wpisu “Moc Twoich przekonań i techniki ich zmian. Część II.”

  1. Michał pisze:

    Jak długo powinna trwać taka wizualizacja? Ciężko jest mi skupić sie na tych wyobrażeniach, bo myśli uciekają gdzie indziej.

  2. Zdobywaj Pieniądze pisze:

    Michał…Uciekające myśli są efektem wielu nie załatwionych spraw w Twoim życiu. Staraj się małych rzeczy nie odkładać na później, bo to się zbiera i powoduje zmniejszenie koncentracji. Wizualizacje najlepiej wykonywać przez kilka minut siedząc na krześle. W pomieszczeniu przebywaj sam i odłącz się od rzeczy, które powodują „ucieczkę myśli”. Pamiętaj, że efekt nie przyjdzie od razu. To co całe życie było „wtłaczane” do Twojej głowy, nie zostanie usunięte za pomocą jednej wizualizacji. Trzeba to wykonywać przez minimum 3 tygodnie.

Zostaw odpowiedź