Czym się zająć w życiu? Co robić, aby lepiej żyć?

Jeśli czujesz, że nie robisz w swoim życiu tego co chciałbyś robić, albo jeśli masz wrażenie że to nie jest to czego szukasz, nie wiesz czym się zająć, nie znalazłeś jeszcze swojej drogi, to ten artykuł powinien Ci pomóc i rozwiązać Twój problem.

Wiele osób ma problem z odpowiedzią na pytanie co chcą w życiu robić, czym się zająć. Ludzie błądzą i po omacku szukają swojej drogi, tymczasem istnieją gotowe i sprawdzone narzędzia, które mogą pomóc każdej takiej osobie.

czym się zająć w życiu

Przedstawiona w artykule metoda polega na zadaniu sobie odpowiednich pytań i odpowiadaniu na każde z nich w określonej kolejności. Odpowiedzi na pytania należy zapisywać na kartce. To nie jest kartkówka z matematyki, a od odpowiedzi na te pytania może zależeć Twoje dalsze życie, dlatego należy starannie się do tego przyłożyć. Czasem nad odpowiedzią trzeba długo pomyśleć, ale każdy dla siebie znajdzie coś właściwego. Do dzieła.

 1. W czym możesz być najlepszy na świecie?

Pomyśl nad tym i zastanów się czy są takie rzeczy. Czy jest coś w czym teoretycznie mógłbyś być najlepszy na świecie? Czy jest jakiś rodzaj działalności, w której mógłbyś się wykreować na eksperta. Nie ważne czy za miesiąc, rok, czy 50 lat. Czas nie ma tutaj znaczenia. Ważne jest sama idea i to co sam myślisz o tym, czym chciałbyś się zająć. Założenia są czysto teoretyczne i najważniejsze jest Twoje myślenie.

 1. W czym na pewno nie możesz być najlepszy na świecie?

Tutaj trzeba odrzucić rzeczy, które na pewno nie są dla Ciebie. To pytanie jest bardzo ważne. Może teraz robisz takie rzeczy i zajmujesz się nimi, może marnujesz swój czas. Pomyśl czy to co robisz teraz, może być tym, w czym możesz się stać najlepszy na świecie? Jeśli nie, to tracisz czas.

 1. Czy to w czym możesz być najlepszy na świecie może przynieść Ci korzyści materialne?

Jeśli nie, to nie jest to temat na biznes. Ty masz na tym zarabiać pieniądze, a nie działać charytatywnie. O tym jak znaleźć dochodowy pomysł na biznes pisałem w tym artykule.

 1. Czy to jest Twoja pasją? Czy to Cię w ogóle interesuje?

Jak sprawdzić czy to Cię interesuje? Zadaj sobie pytanie weryfikujące. Czy gdybyś miał to robić i zajmować się tym do końca życia, to czy chciałbyś to robić? Temat łączenia swoje pasji i własnego biznesu jest tematem wielu dyskusji, a więcej na ten temat jest napisane tutaj.

Temat może się wydawać złożony i trzeba czasem długo się zastanawiać, aby znaleźć dla siebie dobre odpowiedzi. Nikt nie mówił, że będzie łatwo i że łatwa jest droga do wolności finansowej i bogactwa. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, to zacznij robić nowe, inne rzeczy. Wypróbuj tą metodę i napisz, czy coś się u Ciebie zmieniło. Czy coś sobie uświadomiłeś i czy w czymś Ci to pomogło.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentarzy: 4 do wpisu Czym się zająć w życiu? Co robić, aby lepiej żyć?

 1. Mariusz Kobak pisze:

  To chyba nie jest aż tak proste. Rozumiem ideę przekucia swojej pasji w biznes, który nie będzie dla takiej osoby pracą tylko przyjemnością. Skąd mam wiedzieć, że to w czym chciałbym być teraz najlepszy na świecie będzie mi dawało satysfakcję i szczęście w przyszłości?

  • Hej Mariusz,

   Oczywiście przyszłości nie przewidzimy i nie wiemy co będzie. Wszystko się kiedyś nudzi i nawet największe pasje, kiedy stają się rutyną przestają dawać nam tą przyjemność co na początku.

   Można założyć, że zarabiając teraz na swojej pasji i będąc w tym ekspertem(najlepszym na świecie), w przyszłości mając pieniądze można będzie zająć się czym tylko chcemy…bez myślenia o pieniądzach.

   Założeniem artykułu jest pomoc w odnalezieniu swojej drogi. To nie jest gotowa recepta, bo takich po prostu nie ma.

   Pozdrawiam

 2. Justyna pisze:

  Przed tego typu dylematem może stanąć tak na prawdę każdy z nas – myślę, że receptą jest konsekwencja. Nawet jeśli branża nie jest aż tak dochodowa to właśnie dzięki pasji znajdziemy sposób, aby była i przynosiła godziwe wynagrodzenie, również w przyszłości.

 3. vardik pisze:

  Znaleźć w życiu coś co się lubi, i z przyjemnością się robi, to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Ja cały czas nad tym pracuję. Warto się nie poddawać!

Zostaw odpowiedź