Siła Twoich decyzji w drodze do wolności finansowej

 „Twoje życie jest sumą wszystkich wyborów, jakich dokonujesz, zarówno świadomie, jak i nieświadomie. Jeśli potrafisz kontrolować proces wybierania, możesz przejąć kontrolę nad wszystkimi aspektami życia. Możesz odnaleźć wolność, której źródłem będzie panowanie nad sobą” – Robert F. Bennett

decyzje-do-wolnosci-finansowejGdyby bieda była chorobą, to jej przyczyną byłby brak pieniędzy. Przy większości chorób pojawiają się wcześniej symptomy, które świadczą o tym że dzieje się coś niedobrego.
W przypadku biedy, może to być brak pracy, brak wykształcenia, brak pomysłu na biznes, brak cech charakteru potrzebnych do odniesienia sukcesu i wiele innych. To wszystko są symptomy, które mówią nam, że nic dobrego się nie dzieje. Jeśli zaczniemy szukać przyczyn biedy, dojdziemy do jej źródła, które leży dokładnie w tym samym miejscu co jej symptomy – tą przyczyną są nieodpowiednie decyzje i wybory.

Jeśli ktoś jest otyły i przyjmuje lekarstwa odchudzające, to tylko maskuje symptomy. Biorąc tabletki ignorujemy problem i tylko chwilowo zwalczamy objawy. Problemem jest w tym przypadku zła dieta i brak aktywności fizycznej. Dodatkowe kilogramy są tylko objawami. Branie tabletek maskuje symptomy, ale nie rozwiązuje problemów. Kiedy przestaniesz je brać, problem pozostaje.

Identycznie jest na drodze do bogactwa i wolności finansowej. Wybierając maskowanie problemów zamiast ich rozwiązywanie, możemy tylko chwilowo poprawiać swoją sytuację. Zarówno bieda jak i bogactwo, to nie jest jeden wybór. Każdy człowiek jeśli miałby wybierać, to wybierze bogactwo. To oczywiste. Chodzi o to, że zarówno do biedy, jak i wolności finansowej prowadzi setki, czy nawet tysiące wyborów podejmowanych przez całe życie i każdego dnia.

Wszystko co masz w tej chwili w swoim życiu, jest efektem podjętych przez Ciebie decyzji w przeszłości. Jeśli nie jesteś tam, gdzie chcesz być, problem leży w Twoich wyborach. Mówiąc o sukcesie, można się często spotkać ze słowami determinacja i wytrwałość. Jest to prawda, bo są to cechy charakteru potrzebne do osiągania sukcesu. Problem jest w tym, że nie da się po prostu któregoś dnia powiedzieć, że od dzisiaj będę wytrwały i zdeterminowany. Na to wszystko składa się wiele wyborów podejmowanych przez długi okres, każdego dnia.

O sukcesie nie decyduje jeden wybór, ale setki. Kiedy je ułożysz w jednej linii, utworzą one proces, który stworzy Twój styl życia. Wybory związane ze stylem życia, mogą doprowadzić Cię do wolności finansowej.

Już dziś możesz zdecydować jak spędzasz wolny czas. Czy oglądasz telewizję, lub grasz w gry komputerowe, czy uczysz się o pieniądzach i sukcesie? Możesz zdecydować gdzie pracujesz, czego i gdzie się uczysz, jak, gdzie i z kim spędzasz czas. To wszystko są Twoje wybory, a ich skutki, będą odczuwane przez Ciebie do końca życia. Czasu nie cofniesz i nie masz już wpływu na rzeczy, które się wydarzyły. Dzisiaj jest jedynym dniem, w którym możesz zacząć dokonywać nowych wyborów i zacząć zmierzać w stronę wolności finansowej.

jak-osiagnac-wolnosc-finansowaGdziekolwiek teraz jesteś i czytasz te słowa, to Ty dokonałeś wyboru. Nie zobaczysz efektów tego wyboru teraz, ale za kilka lub kilkadziesiąt lat, może on mieć ogromne znaczenie. Każdy sukces zaczyna się od małych wyborów, które nie są zauważalne w początkowym etapie.

Kiedy wypływasz na pełne morze i skręcisz ster o 1 stopień, to na początku nie zauważysz żadnej różnicy. Ten wybór na początku nie będzie miał żadnego znaczenia. Dopiero po jakimś czasie zorientujesz się, że płyniesz w zupełnie nowym kierunku.

Między myśleniem o wolności finansowej, a jej wyborem jest ogromna przepaść. Możesz wybrać i prowadzić życie zmierzające do bogactwa i wolności finansowej, albo pozwolić aby to inni ludzie i okoliczności kierowali Twoim życiem. Możesz wierzyć tym teoriom, albo im nie wierzyć. To też jest Twój wybór. Twoje decyzje są najpotężniejszym narzędziem jakie trzymasz w swoich rękach. Nikt świadomie nie wybiera biedy, lub przeciętności. Na wszystko to składają się nienajlepsze decyzje, które tworzą taki styl życia.

Im jesteś młodszy, tym większa jest siła Twoich decyzji.

Jeśli przyjrzymy się swoim wyborom, to można zauważyć, że decyzje podejmujemy często w jednej chwili, a ich skutki rozkładają się na całą długość życia. Tak się dzieje przede wszystkim z decyzjami podjętymi wcześnie w życiu.

drzewo-wolnosci-finansowejMożna to porównać do drzewa i jego gałęzi, które są konsekwencjami wyborów. Blisko pnia gałęzie są grube i odzwierciedlają decyzje podjęte w młodości. Na końcu są cienkie i przedstawiają wybory podjęte pod koniec życia. Wybory młodości mają największą moc i tworzą pień Twojego życia. Wraz z wiekiem, gałęzie stają się coraz cieńsze i słabsze i nie mają już mocy, aby wyginać pień w nowych kierunkach, który jest już twardy i umocniony doświadczeniami i nawykami. Im jesteś starszy, tym masz coraz mniejszą moc do wprowadzania zmian do życia, a zmiany te będą też potrzebowały czasu, którego z każdym dniem zostaje coraz mniej…

Mam nadzieję, że udało mi się zainspirować Cię do wprowadzenia odpowiednich zmian w swoim życiu i jak najszybszego podjęcia nowych wyborów, które będą prowadzić Cię do wolności finansowej i życia o jakim marzysz.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy

Komentarzy: 8 do wpisu Siła Twoich decyzji w drodze do wolności finansowej

 1. Michał pisze:

  Tylko jakie powinny być te decyzje aby osiągnąć wolność finansową..

 2. Artur pisze:

  Bardzo podoba mi się końcówka artykułu. Nigdy o tym nie myślałem w ten sposób, ale jak się nad tym zastanowić, to faktycznie tak jest. Jeśli kiedyś mamy podjąć jakąś trudną decyzję, to najlepiej teraz.

 3. Michał,
  Na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo na to składa się setki, albo tysiące wyborów dokonywanych przez całe życie. Na początek zdecyduj jak, gdzie i z kim spędzasz czas. Podejmij właściwy wybór.

  • Paweł pisze:

   Wojtek, napisałęś:
   „a początek zdecyduj jak, gdzie i z kim spędzasz czas” – czy to powinni być ludzie sukcesu? czy nie o to tutaj chodzi?

 4. Hej Paweł.

  Tak, zdecydowanie polecam przebywanie wśród takich osób, ale nie tylko. To może być książka zamiast telewizji, może być szkolenie biznesowe zamiast piwa z kolegami. To może być cokolwiek, co przybliży Cię do sukcesu, a nie oddali.

  Droga do sukcesu, to nie jest jeden wybór, ale tak jak pisałem setki, czy nawet tysiące tych małych. Te małe codzienne czynności mogą zdecydować o Twojej przyszłości.

 5. Anges pisze:

  Super się czytało. Dzięki za ciekawy i pomocny artykuł. Świetna inspiracja do rozpoczęcia działań, które wiadomo zaczynają sie od podjęcia decyzji.

 6. Adam pisze:

  Bardzo motywujący artykuł. Skłania do myślenia nad sobą i pracy.

 7. Marta pisze:

  Dzięki za motywację. Fajnie przeczytać coś takiego gdy traci się wiarę w siebie.

Zostaw odpowiedź