Wartość Twojej wiedzy

Kilkaset lat temu  największym bogactwem była ziemia. Ludzie, którzy mieli dużo ziemi byli bogaci. Później nastał czas fabryk i produkcji. Największe majątki znajdowały się w rękach przedsiębiorców. Co jest dziś największym bogactwem? Okazuje się że coś, co
w żaden sposób nie da się zmaterializować…

Informacja! Dziś największym skarbem jest informacja. Ktoś, kto posiada najbardziej aktualną informacje, jest bogaty. Teraźniejsze bogactwo nie może być trzymane w obrębie granic, jak to było dawniej. Zmiany są bardzo szybkie i dynamiczne. To dlatego w ostatnich latach, tak znacząco wzrosła liczba milionerów. Informacja przemieszcza się po świecie z prędkością światła i praktycznie każdy może ją zdobyć.
Nie chodzi tutaj o uczenie się wszystkiego. Trzeba umiejętnie filtrować informacje i uczyć się tego, co jest dla nas ważne.

wiedza

Wielką zaletą informacji, jest bardzo łatwy do niej dostęp. Siedząc w domu możemy zdobywać cenne informacje
i wiedzę, a nie zawsze było tak łatwo.  Za wadę dzisiaj można uznać, jej prawdziwy nadmiar. Ucząc się czegoś, ma się dostęp do tak olbrzymiej ilości informacji, że bardzo ciężko jest się skupić i skoncentrować. Wiele innych rozpraszających czynników dzisiejszego świata powoduje, że łatwo się pogubić. Jeśli się czymś interesujesz, to sam najlepiej wiesz czego się uczyć, co Ci się będzie najbardziej opłacało. Tak naprawdę to każda wiedza jest na wagę złota, bo wszystko co wiesz powoduje, że nie musisz za to płacić.

Gdybyś dziś miał pomysł i chciał rozpocząć jakąkolwiek działalność, to bez posiadania odpowiedniej wiedzy, musisz wiele rzeczy zlecać innym. Na zdobywanie wiedzy musisz poświęcić swój czas, ale na przestrzeni czasu, jej wartość okaże się bardzo cenna. Po pierwsze nie będziesz musiał nic zlecać i będziesz sam wykonywał zadania. Po drugie możesz sprzedawać swoje usługi innym i dalej na tym zarabiać. Korzyść jest podwójna
i właśnie w ten sposób myślą milionerzy. Minimalizują swoje wydatki i dopiero gdy rozbudują swoją strukturę, zlecają pewne rzeczy innym.

Wartość Twojej wiedzy jest ogromna, pod warunkiem że z niej korzystasz. Wiedza o zarabianiu pieniędzy, jest jak każda inna. Zdobywając ją oczekujesz jakichś rezultatów. Po skończonych studiach, oczekujesz lepszych zarobków. W rzeczywistości tylko osoby, które wykażą się dodatkowo takimi cechami jak konsekwencja, pokora, czy wiara w siebie i to co robią, rzeczywiście zaczyna lepiej żyć. Identycznie jest z wiedzą
o zarabianiu. Jeśli tylko pochłoniesz cenną wiedzę, a nie zaczniesz działać i robić tego
z konsekwencją, nigdy nie osiągniesz sukcesu.


komentarze 3 do wpisu “Wartość Twojej wiedzy”

 1. Dominik pisze:

  Bardzo podoba się ten artykuł. Myślę podobnie, gdyż dzisiaj ludzie najwięcej zarabiają na informacje. Jednak jej ogrom czasami przytłacza i nawet kradnie czas. Dlatego najlepiej jest zarządzać czy planować swój dzień, aby nie tracić życia na nic nie wnoszące do naszego życia rzeczy.

  Pozdrawim

 2. Michał pisze:

  Ciekawy artykuł, nie powiem. Nigdy o tym nie myślałem w ten sposób. Zastanawia mnie zdanie, że ten kto posiada najbardziej aktualną informacje, jest bogaty?

 3. Zdobywaj Pieniądze pisze:

  Michał,

  Dokładnie chodzi o to, że informacja dzisiaj przemieszcza się z prędkością światła. Za naciśnięciem jednego guzika mamy dostęp do całego świata. Okazje pojawiaj się i znikają bardzo szybko. Umysł osoby bogatej jest nastawiony na wyszukiwanie takich okazji i natychmiastowe ich wykorzystanie.

Zostaw odpowiedź