Dlaczego nie masz własnego biznesu?

Nie mam czasu, nie mam pieniędzy, nie mam pomysłu. Oto trzy najpopularniejsze wymówki osób, które chciałyby mieć własny biznes, ale do tej pory go nie mają. Własny biznes jest marzeniem wielu ludzi, ale w 90% przypadków, pozostaje tylko marzeniem. To tylko trzy najpopularniejsze wymówki, które sprawiają że, nie zakładamy własnej firmy. Jest ich więcej i razem z blokującymi przekonaniami nie pozwalają osiągać sukcesów.
W tym artykule opisze jak, te wymówki mają się do rzeczywistości.

1)      Nie mam czasu.

Czasu nigdy nie będzie odpowiednio dużo. Prawda jest taka, że wszyscy mamy go tyle samo. Osoby, które osiągają sukcesy i maja własny biznes, potrafią odpowiednio zarządzać swoim czasem i umiejętnie go wykorzystywać. Jeśli twierdzisz, że nie masz czasu, to jest bardzo prawdopodobne, że źle nim zarządzasz. Najlepsze jest to, że na brak czasu narzekają osoby, które codziennie spędzają kilka godzin przed telewizorem, lub w Internecie.

Brak czasu, to złe przekonanie i trzeba je zmienić. Nauka technik zarzadzania czasem to podstawa, jeśli się myśli o własnym biznesie. Na pewno na początku, trzeba będzie poświęcać go dużo, ale nie ma rzeczy nie do zrobienia. Ustalenie konkretnych celów, ich zapisanie i codzienne realizowanie pomaga w poradzeniu sobie z brakiem czasu. Codziennie przez chwile, rób coś w kierunku osiągniecia celu, a po miesiącu zobaczysz jak wiele jest zrobione. Brak czasu przestanie być problemem. Każde nowe działania, każda inspiracja pomoże Ci znajdować coraz więcej czasu. Najgorzej jest zacząć. Kolejna sprawa to odpowiednie wykorzystanie czasu. Wiele codziennych czynności można wykonywać jednocześnie. Podczas jazdy samochodem można słuchać audiobooków
i uczyć się nowych rzeczy. Tak samo podczas sprzątania, czy jedzenia. Są czynności, które wymagają koncentracji i skupienia, a są inne których można wykonywać kilka jednocześnie i na których można oszczędzać czas. Tego trzeba się nauczyć i nie jest to trudne.

2)      Nie mam pieniędzy.

Pieniądze mają jedną zasadniczą wadę. Nigdy nie ma ich wystarczająco dużo. Zawsze przydałoby się więcej. Ich zaletą za to, jest możliwość kupna czasu, więc pomagają rozwiązać problem pierwszy. Jeśli nie masz pieniędzy, to musisz wiele rzeczy wykonywać sam i to jest prawda. Nie powinno w żaden sposób, być to wymówką z twojej strony przed założeniem biznesu. Potrzebujesz takiej inwestycji, która nie wymaga żadnego kapitału. Będziesz za to musiał poświęcić sporo czasu, aby wszystko zaczęło dobrze funkcjonować. Jeśli masz pomysł, który wymaga pieniędzy, zawsze można poszukać inwestora. Jeśli wierzysz w swój pomysł i potrafisz go odpowiednio zaprezentować, na pewno znajdziesz inwestora. Jest wiele bogatych osób, które chętnie ulokowałyby swoje pieniądze, gdzieś po za bankiem. Może właśnie Twój pomysł będzie dobry i spodoba się inwestorowi. Możliwości finansowania jest bardzo wiele i brak pieniędzy jest tylko wymówką przed nie robieniem nic. Gdy masz pomysł i chęć działania pieniądze zawsze się znajdą. Osoby, które tylko marzą o własnym biznesie starają się znaleźć pieniądze, natomiast osoby zdeterminowane by osiągnąć sukces szukają sposobów na zdobycie tych pieniędzy.

3)      Nie mam pomysłu.

Każdy z nas miał kiedyś pomysł na biznes. Każdy z nas może mieć swój biznes. Pomysł jest ważny, ale nie najważniejszy. Tak naprawdę to działanie jest najważniejsze. Pomysły mają ta zaletę, że zawsze można wymyśleć inny, dopasowany do naszych możliwości czasu i pieniędzy. Jeśli ktoś skoncentruje się na zarabianiu pieniędzy i szukaniu pomysłu na biznes, to te zaczną się pojawiać. Osobom początkującym wydaje się, żeby osiągnąć sukces, trzeba wymyśleć coś oryginalnego. Nie jest to prawdą. Do stworzenia czegoś takiego, potrzeba mnóstwa czasu i pieniędzy. Jest to możliwe, bo historia to wiele razy pokazała, ale szanse na sukces są o wiele większe, jeśli podobny biznes już istnieje.

pomysł na biznes

Ograniczenia związane z wyżej wymienionymi wymówkami są tylko i wyłącznie w naszych głowach. To nasze przekonania blokują nasze działania i powodują że, chcąc mieć własny biznes jeszcze go nie mamy. Jeśli chcesz zobaczyć jak przekonania wpływają na Twoje życie i jak możesz je zmienić, zapraszam do lektury artykułu na ten temat.


komentarze 3 do wpisu “Dlaczego nie masz własnego biznesu?”

 1. Dominik pisze:

  Zgadzam się z tobą.

  1.Każdy ma tyle samo czasu, tylko trzeba go dobrze rozplanować.
  2.Ja też nie miałem pieniędzy na start, a okazało się że mogę zacząć biznes internetowy za 30 złotych, ale super
  3. Pomysły na biznes to moja specjalność

 2. Zdobywaj Pieniądze pisze:

  Hej Dominik,

  Jeśli mamy chęci, to pieniądze zawsze się znajdą. Tak jak piszesz 30 zł wystarczy. Zastanawia mnie Twój trzeci punkt…w jaki sposób osiągnąłeś w tym specjalność? Wiele osób ma z tym problem…

 3. Z tymi trzema podstawowymi wymówkami to masz rację.
  Pamiętajmy jednak, że nie każdy ma predyspozycje do prowadzenia własnego biznesu – niektórzy po porostu nie potrafiliby się odnaleźć w rzeczywistości w której jesteś „w pracy” (choćby mentalnie) po kilkanaście godzin przez cały tydzień i każda Twoja decyzja ma kolosalne znaczenie dla Twoich finansów i finansów pracowników.

  Jedno jest jednak pewne – jeśli ktoś ma pomysł na biznes i narzeka zamiast go realizować to nie ma prawa zrzucać winy na żadne czynniki zewnętrzne.
  Chcesz = możesz.
  Pytanie tylko czy naprawdę chcesz 🙂

  M.

Zostaw odpowiedź