Czy dawanie pieniędzy pomaga je zdobywać?

Na początek koniecznie zobacz wideo, które tutaj umieściłem. Moc dawania jest olbrzymia i tak naprawdę jest podstawą prawa przyciągania, które nakierowuje naszą uwagę
i emocje na rzeczy, które chcemy w życiu mieć. Trzeba tylko w to uwierzyć i zacząć wykorzystywać okazję, które zaczną dzięki temu się pojawiać w naszym życiu.

Najbogatsi ludzie na świecie przeznaczają ogromne sumy pieniędzy na pomoc innym. Dlaczego to robią? Przecież mogliby mieć dużo więcej, gdyby tyle nie rozdawali. Najpierw mnóstwo pracują, aby się dorobić, a później rozdają pieniądze. Jak to działa i dlaczego dzięki temu, w ich życiu pojawia się jeszcze więcej pieniędzy?

Joe Vitale w swojej książce „Największy w Historii Sekret Robienia Pieniędzy” przedstawia filozofię zdobywania pieniędzy, opartą na wcześniejszym ich dawaniu. Według Joe, aby dostawać od życia i przyciągać do siebie więcej pieniędzy, należy dzielić się tymi, które sią ma w tej chwili. Wszystko co dajesz do Ciebie wraca i nie ma tutaj wyjątków.

Co jest najważniejsze w mocy dawania? Ideą tego prawa jest prosta zasada, która mówi że, im więcej od siebie dajesz, tym więcej wraca do Ciebie. Dotyczy to wszystkiego, co się dzieje w naszym życiu. Wszystko co chcielibyśmy w życiu mieć, możemy osiągnąć dzieląc się tym, co już mamy z innymi. Zawsze należy wcześniej dawać te rzeczy, które chcemy otrzymać. W kontekście pieniędzy sprowadza się to do tego, aby dzielić się tymi, które mamy w tej chwili. Prawo będzie działało pod warunkiem stosowania się do pewnych zasad.

Dawaj szczerze i prosto z serca. Nie możesz dawać z litości, czy chęci otrzymania zwrotu. Dawaj bez oczekiwania, że to coś do Ciebie wróci i bez oczekiwania nic w zamian od osoby, której coś ofiarowałeś. Musisz dobrze czuć się z tym co robisz. To nie może być sztuczne i nieautentyczne, musisz szczerze chcieć to zrobić. Nie rozdawaj pieniędzy wszędzie, niech będą to miejsca czy osoby od których otrzymałeś coś cennego w życiu – wiedzę, inspirację, coś co sprawiło że poczułeś się lepiej i stałeś lepszym człowiekiem. Nie dawaj tylko dlatego, że ktoś o to prosi. Musisz sam wewnętrznie to poczuć. Przestań kalkulować, że jakaś kwota zwróci Ci się z zyskiem. To nie o to chodzi i nie działa w ten sposób. Prawdziwe dawanie jest tylko wtedy, gdy motywacja do tego płynie z serca.

Ludzie, którzy nie mają pieniędzy prawdopodobnie nigdy nie myśleli o ich rozdawaniu. Jeśli nie masz zbyt wiele, to może się to wydawać głupie. Możesz pomyśleć, że nie po to się pracuje żeby rozdawać. Nie będę Cię tutaj do niczego przekonywał. Filozofie są różne, ja przedstawiłem Ci jedna z nich. Obejrzyj jeszcze raz film i zastanów się czy nie miałeś w życiu momentów, w których można było się podzielić. Może będziesz miał i ten artykuł pomoże Ci podjąć decyzję. To twoje życie i twoje pieniądze, ale pamiętaj że szczere dobro zawsze wraca.

zarabianie


Jedna odpowiedź do wpisu “Czy dawanie pieniędzy pomaga je zdobywać?”

  1. Michał pisze:

    Filmik bardzo fajny i wzruszający, ale jakoś nie jestem przekonany do tego rozdawania. Obecnie nie pracuje i nie mam się czym dzielić :/ Co innego jakbym został milionerem 🙂 Wtedy, nie ma problemu

Zostaw odpowiedź