Jak zacząć zarabiać duże pieniądze?

W Polsce obecnie żyje około 45 tys. milionerów i liczba ta, co roku zwiększa się coraz szybciej. Możliwe, że dziś w ogóle tego nie zauważasz, ale takie są fakty. Większość tych osób, zaczynała zupełnie od zera. Co takiego wydarzyło się w ich życiu, że zaczęli zarabiać naprawdę duże pieniądze? Co takiego zmienili?

Pieniądze

Okazuje się, że najważniejszą zmianą jaką trzeba wykonać, jest zmiana naszego sposobu myślenia na temat pieniędzy. To nasze myśli i przekonania decydują o tym, ile dziś mamy i ile zarabiamy. Jeśli dziś nie zarabiasz, tyle ile byś chciał, potrzebujesz zrobić dwie rzeczy.

Po pierwsze musisz zmienić swoje przekonania. Jest bardzo prawdopodobne, że w Twojej podświadomości znajdują się złe przekonania na temat pieniędzy. Jeśli w swoim życiu, a najbardziej dzieciństwie słyszałeś zdania typu:

„bogaci to złodzieje”

„pieniądze są źródłem wszelkiego zła”

„pieniądze szczęścia nie dają”

to bardzo możliwe, że teraz masz to w podświadomości i to Cię blokuje. Ćwiczenia na zmianę przekonań, będą opisane w jednym z kolejnych artykułów.

Kolejna rzecz, jaka Cię powstrzymuje i która wymaga zmiany, to Twój finansowy termostat bogactwa. Każdy z nas dzisiaj zarabia określone pieniądze i kwoty te, często nijak się mają do naszych faktycznych możliwości. Najczęściej Twój termostat jest nastawiony na kwotę podobną do tej, jaką zarabia Twoje otoczenie, rodzina, znajomi i przyjaciele.

Aby móc zarabiać większe pieniądze, trzeba stale zwiększać kwotę pieniędzy w naszej głowie. Najlepsze do tego celu są techniki wizualizacyjne. Aby zaczęły działać, trzeba je wykonywać przez określony czas. Na początku najlepiej codziennie, rano i wieczorem. Później można rzadziej, ale im częściej będziemy to wykonywać, tym efekty przyjdą szybciej. Podam Ci dzisiaj jedną taką technikę.

1)Wyobraź sobie, że w Twojej głowie jest panel sterowania pieniędzmi, który jest odpowiedzialny za kwoty które zarabiasz. Na tym panelu jest pokrętło i ekran pokazujący kwotę jaką w tej chwili zarabiasz oraz wszystkie rzeczy, które posiadasz.

2)Zacznij przekręcać pokrętłem w prawą stronę i obserwuj jak zwiększa się kwota na ekranie. W momencie, gdy zwiększysz ją dwukrotnie zatrzymaj się na chwilę i zobacz, że na monitorze pojawiło się wiele nowych rzeczy, które sobie za te pieniądze kupiłeś. Jak się teraz czujesz?

3)Następnie przekręć pokrętło tak, aby kwota była 10 razy większa niż na początku i znów zatrzymaj się chwilę. Zobacz te wszystkie nowe rzeczy, które pojawiły się na monitorze.

4)Teraz przekręć pokrętło w lewo i wróć do kwoty, która obecnie wydaje Ci się możliwa do zrealizowania, ale większa od kwoty, którą zarabiasz obecnie. Musi być to kwota z jaką czujesz się komfortowo, ale jednocześnie realna na chwilę obecną. Spójrz jeszcze raz na ekran, zobacz te wszystkie rzeczy, które masz dzięki tej właśnie kwocie i powiedz sobie, że będziesz tu wracał  i stale zwiększał swój finansowy potencjał.

Ważne aby po każdym etapie zatrzymywać się i sprawdzać swoje odczucia. Podczas wykonywania ćwiczenia staraj się być zrelaksowany. Na koniec powinieneś czuć się wspaniale i pomyśleć co zrobić, aby zwiększyć swoje dochody. To co się stało w Twojej głowie na poziomie umysłowym, nie długo stanie się częścią Twojego życia na poziomie materialnym. Wszystko jest tylko kwestią czasu.

Jeśli chcesz zarabiać duże pieniądze musisz pewne rzeczy zmienić w swoim życiu. Miejsce w którym jesteś obecnie, jest wynikiem decyzji, które podjąłeś w przeszłości. To co posiadasz w tej chwili i ile zarabiasz, jest rezultatem Twoich decyzji finansowych. Czy jesteś dzisiaj z nich zadowolony? Jeśli nie, to trzeba coś zmienić, aby kolejne decyzje były lepsze i sprawiały, że faktycznie zaczynamy się bogacić i iść w kierunku wolności finansowej.


komentarzy 5 do wpisu “Jak zacząć zarabiać duże pieniądze?”

 1. bogdan pisze:

  Jakoś trudno uwierzyć w tych 40 tys. milionerów bo to jest duża liczba a ja tak naprawdę nie znam żadnego. W sumie to większość ludzi jakich znam nie zarabiają nawet średniej krajowej więc gdzie pochowali się Ci milionerzy?

 2. Zdobywaj Pieniądze pisze:

  Hej Bogdan

  40 tyś, to tylko 0,1% liczby ludności w Polsce, dlatego to wcale nie jest duża liczba. Podane 40 tyś to liczba milionerów dolarowych…tych milionerów w złotych jest o wiele więcej. Dla porównania w USA ponad 4% mieszkańców jest milionerami.

  Patrząc na te liczby, to faktycznie możesz nie znać żadnego z nich, albo znać tylko z telewizji. Prognozy mówią, że w ciągu najbliższych 5 lat, liczba ta ma się podwoić, więc może to będzie jakiś Twój znajomy, albo Ty sam.

 3. Kamil pisze:

  Ciekawe ćwiczenie z termostatem, zaczne je stosować ale chce się o coś dopytać. Czy to nie będzie tak że będę się czuł cały czas źle że nie mam jeszcze tego co sobie wyobraziłem?

  Pozdrawiam!

 4. Zdobywaj Pieniądze pisze:

  Hej Kamil.
  Wyobrażając sobie pozytywne rzeczy, powinieneś poczuć się dużo lepiej. Spróbuj zrobić to ćwiczenie i sam się o tym przekonasz. Jeśli będziesz czuł się źle, to może oznaczać, że masz blokujące przekonania na swój temat i temat bogactwa.
  To na szczęście też można zmienić.

 5. Dominik pisze:

  Właśnie większość ludzi nie ma pojęcia o tym termostacie finansowym, a zwłaszcza ludzie pracujący na etacie i nie podejmujący żadnych kroków w kierunku zmiany swojej przyszłości.

  Życie daje nam wiele, ale żeby to mieć trzeba to brać. Największa choroba naszego wieku to strach, przed porażką, przed znajomymi, przed zmianą życia. I tylko wiara ma moc by pokonać strach

  Pozdrawiam i życzę sukcesów

Zostaw odpowiedź