Moc Twoich przekonań i techniki ich zmian. Część III.

W poprzednich artykułach pisałem o powstawaniu przekonań i ich wpływowi na nasze życie. Podałem też jedną, najprostszą technikę ich zmiany. Przekonania powstają
w umyśle i za jego pomocą możemy je zmieniać i tworzyć nowe. Ludzie myślą obrazami
i skojarzeniami, obrazy są alfabetem umysłu. To dlatego, takie techniki działają rewelacyjnie.

Wszystkie wizualizacje i techniki trzeba wykonywać przez 24 dni. Jest to okres, w którym umysł uczy się nowych rzeczy. Kiedy dana rzecz stanie się nawykiem, nie trzeba będzie tego pilnować. Będzie „działo się samo”. Tak samo jak teraz, gdy rano idziesz do łazienki, to myjesz zęby. To jest nawyk i tak samo możesz budować nowe nawyki. 24 dni to czas,
w którym umysł uczy się i przyzwyczaja do nowej rzeczy.

Rodzaje szkodliwych przekonań.

Jeśli dziś nie masz tyle pieniędzy ile chciałbyś mieć, to coś blokuje twoje działania. Nawet jeśli na poziomie świadomym chciałbyś być bogaty, to podświadomość za pomocą przekonań, będzie skutecznie utrudniała osiągniecie celu. Aby można było cokolwiek robić w kierunku zmiany przekonań, trzeba je zlokalizować w swoim umyśle.

Przekonania uniemożliwiające zarabianie dużych pieniędzy podzieliłem na 4 kategorie.

1)      Przekonania na temat pieniędzy: Pieniądze są złe, bogaci to złodzieje, bogaci są chciwi, pieniądze szczęścia nie dają, zarabianie pieniędzy jest trudne, w Polsce ciężko jest zarobić pieniądze.

2)      Przekonania z przeszłości: kiedyś zainwestowałem i straciłem, mój ojciec inwestował i zbankrutował, babcia całe życie oszczędzała i teraz na starość nic z tego nie ma.

3)      Przekonania na temat siebie: nie zasługuję na to żeby być bogaty, wystarczy mi to co mam, nie potrzebuje więcej, wszyscy nie mogą być bogaci, ktoś musi być biedny, nie stać mnie na to.

4)      Inne lęki: boje się inwestować, mam rodzinę i pracuje na etacie, nie mogę ponieść porażki, co będzie jak stracę?

Osłabianie istniejących przekonań

Zapisz wszystkie swoje niekorzystne przekonania na temat pieniędzy. Najbardziej blokują przekonania, które powodują emocje, więc jest to ważne.

przekonania

Następnie zamień słowa związane z pieniędzmi (pieniądze, bogactwo, bogaci) na słowa śmieszne, zupełnie neutralne i nie wywołujące żadnych emocji ( taczki, grabie, wózek, krzesło).

 

Teraz wypowiedz nowe przekonanie i sprawdź, czy już nie wywołuje żadnych emocji.
W momencie gdy, przestaniesz je odczuwać, zamień je przekonania pozytywne.

Przykład:

Przekonanie negatywne: „Bogaci to złodzieje, zarabianie pieniędzy jest trudne i ciężkie”

Podstawienie nowych słów: „taczki to złodzieje, zarabianie krzeseł jest trudne i ciężkie”

Nowe przekonanie: „Bogaci są uczciwi, zarabianie pieniędzy jest łatwe i  będę mieć ich więcej”

Przy podstawianiu nowych słów, pamiętaj aby nie wywoływały one negatywnych emocji. Powinny być śmieszne, aby całość była dobrą zabawą.

Znajdź swoje ograniczające przekonania i pozbądź się ich za pomocą technik wizualizacyjnych, a następnie zastąp je nowymi, pozytywnymi i wspierającymi myślami, które prowadzą do sukcesu.


komentarze 2 do wpisu “Moc Twoich przekonań i techniki ich zmian. Część III.”

  1. Michał pisze:

    Rzeczywiście można się dobrze przy tym bawić 🙂 Ale dużo pracy z tym wszystkim jest…jak ma się wiele takich przekonań to trzeba dużo czasu poświęcać na ich zmianę.

  2. Zdobywaj Pieniądze pisze:

    Hej Michał.
    Dokładnie tak jest. Niestety zmiany nie nastąpią szybko. To czego się uczymy przez całe życie, nie da się oduczyć szybko, zwłaszcza gdy negatywnych przekonań jest wiele.

    Nie zniechęcaj się ilością pracy, jaką trzeba wykonać. Czas i tak upłynie.

Zostaw odpowiedź