Pieniądze nie są najważniejsze

Każdy z nas chciałby żyć na wysokim poziomie i nie martwić się o przyszłość. Każdy z nas robi w życiu coś co przynosi pieniądze. Jedni zarabiają mniej, inni więcej, ale czas jaki wszyscy mamy do wykorzystania jest ten sam. Zastanów się dziś, ile czasu poświęcasz na pracę i zarabianie, a ile na inne ważne aspekty swojego życia. Przeczytaj poniższą historię i wyciąg z tej rozmowy wnioski dla siebie. Niech da Ci sporo do myślenia.

rodzina

„Syn: „Tato, czy mogę Tobie zadać pytanie?”
Ojciec: „Tak, oczywiście, a o co chodzi?”
Syn: „Tato… ile zarabiasz na godzinę?”
Ojciec: „To nie jest twoja sprawa, a w ogóle dlaczego pytasz o takie rzeczy”
Syn: „Ja tylko chciałem wiedzieć, ile zarabiasz na godzinę…nie gniewaj się”
Ojciec: „Jeśli musisz to wiedzieć, zarabiam 100 dolarów na godzinę.”
Syn: „Ohhh”… spuścił wzrok i ze smutkiem zapytał…
„Tato, czy mógłbym od Ciebie pożyczyć 50 dolarów?”
Ojciec był wściekły.
„Synu jeśli tylko dlatego pytasz, że chcesz pożyczyć pieniądze aby kupić głupią zabawkę lub inne bzdury, to w tej chwili maszeruj prosto do swojego pokoju i wskakuj do łóżka. Pomyśl o tym, dlaczego jesteś taki samolubny. Ja ciężko pracuje każdego dnia dla… takiego dziecinnego i egoistycznego zachowania jak Twoje?!”
Chłopiec cicho odszedł do swojego pokoju i zamknął drzwi.
Mężczyzna usiadł i zaczął się jeszcze bardziej nakręcać myśląc o pytaniach małego chłopca . Jak on śmie pytać żeby tylko wyciągnąć pieniądze?
Minęła godzina, emocje opadły i mężczyzna zaczął się zastanawiać:
„Może mały rzeczywiście potrzebował tych $50 na coś niezwykle ważnego.. przecież do tej pory nie za często prosił o pieniądze ”. Wstał , ruszył spokojnym krokiem w stronę pokoju synka i otworzył drzwi..
„Synu, śpisz?”– zapytał.
„Nie tato, nie śpię”.
„Pomyślałem, że trochę za ostro zareagowałem na Twoje wcześniejsze pytania …Wiesz, że ciężko pracuje a to był szczególnie męczący i długi dzień… Wyjął banknot . ”Oto 50 dolarów o które prosiłeś…”
Chłopiec usiadł prosto i uśmiechnął się. „Och, dziękuję tatusiu!”
Następnie, sięgając pod poduszkę swoją małą rączką, wyciągnął kilka zgniecionych banknotów i pokazał je ojcu. Mężczyzna zobaczył, że chłopak miał już pieniądze i złość ponownie zaczęła powracać .
Chłopiec powoli liczył swoje pieniądze, a potem spojrzał na ojca z wyrazem radości na twarzy.
„Dlaczego chcesz mieć więcej pieniędzy, jeśli już jakieś masz „? zapytał ojciec.
„Ponieważ nie miałem dość, ale teraz już mam” odpowiedział ucieszony chłopiec.
„Tatusiu, uzbierałem już 100 dolarów .
CZY MOGĘ TERAZ KUPIĆ GODZINĘ TWOJEGO CZASU?
Proszę wróć jutro wcześniej do domu żebym mógł z tobą zjeść wspólną kolację…”

Ojciec został na swoim miejscu jak rażony piorunem. Minęła długa chwila po której objął małego synka i zaczął błagać o przebaczenie…

Pieniądze są ważne w życiu, ale nie mogą być dla Ciebie najważniejsze. Czas jest bardzo cenny, ale musisz go znajdować dla swoich najbliższych. Poświęcaj go dla tych, którzy coś znaczą w twoim życiu. Ciągła pogoń za pieniędzmi, może sprawić, że gdy ją ukończymy zostaniemy sami. W życiu każdego z nas jest wiele dziedzin, które wymagają zaspokajania. Wszystko jest zależne od naszej obecnej sytuacji, ale każdy ma kogoś komu powinien poświęcać czas. Najlepszy sprzedawca samochodów w USA Joe Girard, którego osiągnięcia są do dziś w Księdze Rekordów Guinessa, miał swoje 4 życiowe zasady:

1)      Kiedy jem, to jem.

2)      Kiedy śpię, to śpię.

3)      Kiedy się bawię, to się bawię.

4)      Kiedy pracuję, to pracuję.

W życiu powinien być czas na wszystko. Na prace, na zabawę, na sen i odpoczynek oraz czas, który poświęcamy najbliższym. Nie zapominajcie o tym w dzisiejszym świecie, w którym ciągła pogoń za pieniędzmi i lepszym życiem przysłania nam obraz życia w rodzinie i dbania o swoje otoczenie.


Zostaw odpowiedź