Zostań Bogaty

 

Informacje zawarte na tej stronie mają uzmysłowić Ci, że zdobywanie pieniędzy i dużego bogactwa, jest dostępne dla każdego człowieka. Są różne ograniczenia związane z miejscem zamieszkania, czy pochodzeniem, jednak większość tych ograniczeń jest w naszych głowach. To nasze myśli decydują o tym, co mamy w życiu i co osiągamy. Jest wiele przykładów ludzi z całego świata, którzy udowodnili, że można mieć dużo pieniędzy i żyć tak jak się ma na to ochotę. Ci ludzie często mieli liczne ograniczenia i problemy.  Dziś w świece, w którym każdy ma dostęp do nieograniczonej wiedzy, to lenistwo jest największym problemem. Każdy może być bogaty i mieć tyle pieniędzy ile ma ochotę, jeśli tylko będzie chciał.

2393137359_92c9d3c1dc

Pieniądze są nam potrzebne do zaspokajania większości życiowych potrzeb i zachcianek. Te drugie są często szczególnie bolesne, dla naszego domowego budżetu. Dzisiejsza psychologia marketingu i sprzedaży jest nastawiona na konsumpcję ponad nasze potrzeby. To dzięki takim mechanizmom, w ostatnich latach mieliśmy do czynienia, z największym na świecie kryzysem gospodarczym. To takie mechanizmy powodują, że ludzie wydają dużo więcej niż zarabiają. Wydają wszystko, co mają i jeszcze to, co uda się im pożyczyć.

Duża część problemów finansowych, oraz życie nie takie o jakim marzymy, jest spowodowana podatnością człowieka na różnego rodzaju wpływy marketingowe. Zaczynając od najprostszych reklam, przez wszelkiego rodzaju pseudo promocje,  kończąc na rozmaitych technikach wywierania wpływu i manipulacji. Ludzie nie zdający sobie z tego sprawy, są narażeni na życie nie takie jak sami by chcieli, a dokładnie takie jak chcą inni.

Mamy XXI wiek, świat jest bardzo rozwinięty i każdy ma dostęp do nieograniczonej liczby zasobów i dóbr konsumpcyjnych. Pieniądze na świecie są w ciągłym obiegu i ich liczba jest fizycznie nieograniczona. Jedni tracą, drudzy się bogacą. Tak zawsze było i będzie, jednak ty możesz zdecydować do której grupy chcesz należeć. Czy chcesz całe życie napychać kieszenie innym i tylko marzyć o lepszym życiu? Bez tej świadomości i wiary w siebie będziesz skazany na przeciętne życie, a nawet biedę.

Zdobywanie pieniędzy, to nie tylko ich zarabianie. Pieniądze trzeba umiejętnie wydawać i szanować. Każda złotówka, to część naszego życia oddana za to, aby ją zarobić. Nie szanując swoich pieniędzy, nie dbamy o swoje dobro i swoje życie. Bardzo ciężko jest dzisiaj, nie ulegać pokusom i nie kupować rzeczy, które mają wszyscy, a których często do życia nie potrzebujemy. Bardzo często to rynek dyktuje trendy i wytwarza w konsumentach chęć zakupów. Myślę jednak, że dobrze jest mieć pewną wiedzę, dzięki której będziemy świadomi wszystkich rzeczy, które dzieją się z naszymi pieniędzmi. Są to absolutne podstawy, do budowania swojego majątku i niezależności finansowej.


Zostaw odpowiedź