Weź odpowiedzialność za swoje życie

Bardzo często spotykamy się z sytuacjami, w których ludzie za wszystko, co ich spotyka w życiu obwiniają innych. Zawsze znajduje się jakaś ofiara, ich nie najlepszego życia. Mogą to być osoby, mogą być wydarzenia lub inne rzeczy, które dzieją się wokół nas. Ludzie, którym nie wiedzie się najlepiej finansowo, nie widzą w tym swojego udziału. Winny jest rząd, winni są politycy, kryzys, sąsiedzi, ksiądz, szef, mama, tata, znajomi  i wszyscy inni, na których tylko można zwalić winę. Są winni wszyscy oprócz mnie – to jest myślenie człowieka, który całe życie narzeka i po cichu liczy na cud.

1732787905_4f4b242d08

Badania naukowe pokazują, że istnieje określony typ zachowania, który jest w 90% odpowiedzialny za to, że ludziom nie wiedzie się najlepiej finansowo. To zachowanie to przerzucanie odpowiedzialności i obwinianie innych. Eksperci finansowi na całym świecie są zgodni w tym stwierdzeniu. Absolutnie wszyscy twierdzą, że pierwszym krokiem do budowy czegokolwiek w swoim życiu, jest wzięcie za nie pełnej odpowiedzialności. Za wszystko co się dzieje w twoim życiu jesteś odpowiedzialny ty sam i dopóki nie weźmiesz za nie odpowiedzialności, nic nie zacznie się zmieniać. Nic w życiu nie dzieje się samo i nic nie dzieje się przez przypadek. To gdzie się w tej chwili znajdujesz i ile masz pieniędzy, to tylko i wyłącznie twoja wina. Zaakceptuj to i pogódź się z tym.

Za każdym razem, kiedy coś się dzieje w naszym życiu, to od nas zależy jak to przyjmiemy do swojego świata i jakie będą tego późniejsze konsekwencje. Tu nie chodzi o dosłowne branie odpowiedzialności za to, gdzie się teraz znajdujesz. Chodzi o to, jak wcześniej interpretowałeś pewne rzeczy, dzięki którym dziś tu jesteś. Każde wydarzenie, które się dzieje wymaga od nas pewnej reakcji i podjęcia jakiegoś działania. Cały szereg tych działań doprowadził Cię do miejsca w którym się znajdujesz. Przed podjęciem tych działań w twoim mózgu zachodziły reakcję, które powodowały te działania. Właśnie za te reakcje, powinieneś wziąć odpowiedzialność.

Za każdym razem gdy obwiniasz innych, oddajesz im w ręce swoje życie. Tu nie chodzi o to, żeby obwiniać siebie za wszystko. Chodzi o to, aby wziąć odpowiedzialność za swoje reakcje, które powodowały określone działania. To ty decydujesz o tym co się dzieje w twoim życiu.

W momencie gdy zwalamy winę na innych, wytwarzamy w sobie negatywne emocje, które prowadzą nas prosto na manowce. Kiedy za zaistniałą sytuację w naszym życiu weźmiemy pełną odpowiedzialność, wyzwalamy w sobie pozytywne emocje, dzięki którym dajemy sobie szansę na zmianę. W momencie zmiany myślenia na ten temat, w naszym życiu natychmiast zauważamy poprawę tego co się dzieje wokół, zaczynamy się lepiej czuć. Pamiętaj, że zwalając wszystko na innych i ciągle narzekając, osłabiasz siebie. Jeśli emocje, które rządzą Twoim życiem są negatywne, nie osiągniesz nic. Kiedy zaczniesz myśleć w innej perspektywie, mogą zacząć dziać się cuda. Pozytywne myślenie, jest absolutną podstawą wszystkich ludzi sukcesu na całym świecie. Przestając narzekać i obwiniać innych, wytwarzasz w sobie pozytywne emocje, dzięki którym osiągniesz sukces.

To nie będzie łatwe. Gdyby wszystko przychodziło łatwo, to mógłbyś żyć jak tego marzysz i nie czytać teraz tego. Trzeba zmienić nawyk i sposób reagowania. W momencie, gdy zaczynamy o tym myśleć i to kontrolować, natychmiast zaczynamy odczuwać korzyści z tego płynące. To fundament budowania nie tylko lepszego życia finansowego, ale wszystkiego co się dzieje wokół nas. Pamiętaj, że twoje myśli tworzą twoją rzeczywistość i rób wszystko, aby były to myśli pozytywne. Będą w twoim życiu różne sytuacje, będą chwile lepsze i gorsze. Zawsze od twojej interpretacji będzie zależało, to jaki wpływ na dalsze życie będzie miało określone wydarzenie. Staraj się w każdym wydarzeniu szukać dobrych cech. Nawet jeśli wydaje ci się, że jest beznadziejnie. Nigdy nie będzie tak, że zawsze będzie pięknie i idealnie, ale we wszystkim doszukuj się pozytywnych stron. Weź odpowiedzialność za swoje życie, a zacznie się ono zmieniać na dużo lepsze i ciekawsze.


Zostaw odpowiedź